Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Android 15 NFC Kablosuz Şarjı Etkinleştirebilir

Ana Sayfa » Teknoloji » Android 15 NFC Kablosuz Şarjı Etkinleştirebilir
Android 15 NFC Kablosuz Şarjı Etkinleştirebilir

Çok yakında Android işletim sistemlerinde önemli bir yenilik gündeme gelebilir. Mayıs 2020’de NFC Forum tarafından tanıtılan NFC Kablosuz Şarj, yakın alan iletişim (NFC) üzerinden kablosuz şarj imkanı sunan bir standart olarak öne çıktı. Bu standart, 2 cm mesafeye kadar 1W güç aktarımı sunuyor.

Bu teknoloji, NFC için veri aktarımı sağlayan fakat adanmış kablosuz şarj çözümleri için yeterli alanı olmayan küçük cihazlar için oldukça yararlı olabilir. Özellikle kablosuz kulaklıklar, konum izleyiciler ve dijital kalem gibi cihazlar bu yenilikten faydalanabilir. Ancak, bu özelliği sunan herhangi bir cihaz henüz piyasaya sürülmedi; bunun ana nedeni ise henüz hiçbir platformun bu özelliği desteklememesi olabilir.

Android 15 ve NFC ile kablosuz şarj desteği yolda

Android Authority‘den Mishaal Rahman’ın haberine göre, Android 15 Beta 1p’deki NFC ile ilgili görevleri yöneten sistem uygulamasında ‘NfcCharging’ adında bir sınıf bulunuyor. Bu, Google’ın Android 15‘te NFC üzerinden kablosuz şarj desteği eklemek üzerine çalıştığını gösteriyor. Eğer Google, Android 15’in stabil versiyonunda bu özelliği sunarsa ve Samsung bu özelliği cihazlarında etkinleştirirse, bu durum yeni kullanım senaryolarını beraberinde getirebilir.

Samsung’un bu teknolojiyi Galaxy telefon veya tabletlerinde etkinleştirmesi halinde, örneğin bir Galaxy telefonu veya tablet, Galaxy Buds veya Galaxy SmartTag’i NFC üzerinden şarj edebilir. Ancak, mevcut Galaxy SmartTag modellerinde yeniden şarj edilebilir bir pil bulunmuyor. Bu yüzden Samsung, mevcut SmartTag modellerinde bu özelliği sunamaz.

Ancak, Samsung gelecekte yeniden şarj edilebilir pil içeren bir SmartTag modeli çıkardığında, bu teknoloji söz konusu SmartTag’in şarj edilmesini mümkün kılabilir. Ayrıca, kablosuz şarj özelliği olmayan Galaxy akıllı telefonlar/tabletler, Galaxy Buds veya Galaxy Saatler’i şarj edebilir hale gelebilir. Bu gelişme, NFC teknolojisinin kablosuz şarj alanında nasıl bir dönüşüm yaratabileceğinin bir göstergesi olacaktır.

Bu teknolojinin hayata geçirilmesi, özellikle yer kaplamayan ve pratik çözümler arayan kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayabilir. NFC kablosuz şarj, kullanıcıların cihazlar arası etkileşimi daha verimli ve kesintisiz hale getirebilir, böylece teknolojiyi daha da entegre bir yaşam biçimi haline getirebilir.

Android 15 NFC Kablosuz Şarjı Etkinleştirebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Öne çıkan özellikleri ve diğer detaylar Galaxy A55 ve Galaxy A35’e DxOMark’tan önemli övgüler Galaxy A55 ile birlikte “kesintisiz güncellemeler” başlıyor Galaxy S24 FE için hazırlanan ilk One UI sürümü görüldü Sony Xperia 1 VI tanıtıldı, işte özellikleri 28 yılın sonunda ICQ, artık “elveda” diyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır