Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sigara Tiryakilerine Yönelik Haber: Paketlerde Önemli Değişiklikler Kapıda!

Ana Sayfa » Sağlık » Sigara Tiryakilerine Yönelik Haber: Paketlerde Önemli Değişiklikler Kapıda!
Sigara Tiryakilerine Yönelik Haber: Paketlerde Önemli Değişiklikler Kapıda!

Tarım ve Orman Bakanlığı, sigara paketlerinde değişiklik için düğmeye bastı. Yönetmelikte yapılacak değişiklikle birlikte artık sigara paketlerinin üzerinde fiyatı yazacak.

Bakanlık düğmeye bastı! Sigara tiryakilerini ilgilendiren haber: Paketler değişiyor

Tarım ve Orman Bakanlığı sigara paketleri için değişikliğe gitti. Yeni değişiklikle birlikte sigara paketlerinde artık ücret yazacak.

ARTIK PAKETLERİN ÜZERİNDE FİYATI YAZACAK

Sigara, puro, sigarillo, nargilelik tütün gibi tütün mamüllerinin üretimi ve ticaretini düzenleyen yönetmelikte değişikliğe gidiliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmelik taslağına göre, sigara gibi tütün ürünlerinin paketlerinin üzerine, üretim tarihi ve yerini belirten kodlama bilgisi yerleştirilecek. Tütün mamulünün perakende satış fiyatı, paket üzerinde siyah zemin üzerine beyaz renkte “… TL” şeklinde yazılacak.

ÜRETİM VE FAALİYET BELGESİ ZORUNLULUĞU

Üretim sürecinde de önemli değişiklikler öngörülüyor. Türkiye’de tütün mamulü üretimi yapabilmek için bakanlıktan Üretim ve Faaliyet Uygunluk Belgesi alınması zorunlu hale gelecek.

Bakanlık düğmeye bastı! Sigara tiryakilerini ilgilendiren haber: Paketler değişiyor! - 1. Resim

Ürünlerin piyasaya arzı için başvuruda bulunan firmalar, ürünün fiziksel ve kimyasal özelliklerinin yanı sıra emisyon seviyelerini de göstermek zorunda olacak. Mevzuatta belirlenen sınırlar içinde olup olmadığına bakılarak denetimler gerçekleştirilecek.

KAYITDIŞI ÜRETİMLE MÜCADELE

Kayıtdışı üretimle mücadele kapsamında, sigara paketleme makinesi için verilen izinler, ürün izleme sistemi kurulumu için yetkili kurumlara bildirilecek. Aynı marka ile piyasaya arz edilecek tütün mamulleri, tek bir üretici veya ithalatçı tarafından temin edilebilecek.

Kaynak: tgrthaber.com.tr

Sigara Tiryakilerine Yönelik Haber: Paketlerde Önemli Değişiklikler Kapıda! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

iPhone 16 Pro Max beklenenden daha büyük olacak X Premium aboneleri mavi tiklerini gizleyemeyecek Netflix’e özel Tyson ve Paul boks maçı kasım ayına ertelendi Chrome Enterprise Premium ile ücretli gezinti deneyimi Huawei nova 12 SE ve nova 12s Türkiye’de satışta Android 15 veri korumaya ve pil ömrünü uzatmaya yardım edecek

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır