Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Snapdragon 8 Gen 4 işlemcili ilk telefon Xiaomi’den gelecek

Ana Sayfa » Teknoloji » Snapdragon 8 Gen 4 işlemcili ilk telefon Xiaomi’den gelecek
Snapdragon 8 Gen 4 işlemcili ilk telefon Xiaomi’den gelecek

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 işlemcinin ekim ayında tanıtılması bekleniyor. Yeni amiral gemisi işlemciyi taşıyan ilk telefonların da yıl bitmeden resmiyet kazanması öngörülüyor. Snapdragon 8 Gen 4’ün kullanılacağı ilk telefonların hangi üreticiden geleceği de ortaya çıktı.

Ünlü duyumcu Yogesh Brar tarafından yapılan paylaşıma göre, Xiaomi ve Qualcomm arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde Qualcomm’un yeni amiral gemisi işlemcisini taşıyan ilk telefonları Xiaomi çıkaracak. Bu cihazların Xiaomi 15 ve 15 Pro olması muhtemel görünüyor.

Xiaomi 15 ve 15 Pro’yu daha sonra OnePlus 13 ve iQOO 13’ün takip etmesi bekleniyor. Sıralamanın değişmesi muhtemel olsa da, 2023’teki çıkış sıralamasına bakarak bunun güvenilir bir tahmin olduğu söylenebilir.

Geçtiğimiz yıl da Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili ilk telefonlar olarak OnePlus 12, iQOO 12, Xiaomi 14 ve 14 Pro resmiyet kazanmıştı.

Snapdragon 8 Gen 4 işlemcili telefonlar 2025’in başlarında Çin dışına açılabilir

Xiaomi 15 serisinin, OnePlus 13’ün ve iQOO 13’ün de Çin’de piyasaya sürüldükten sonra 2024’ün son günlerinde veya 2025’in başlarında dünyaya açılması bekleniyor. Bu noktada Xiaomi 14 Pro’nun Çin dışına çıkmadığını ve 15 Pro’da da benzer bir tercihin yapılabileceğini belirtmekte fayda var.

Snapdragon 8 Gen 4 işlemcili ilk telefon Xiaomi’den gelecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

WhatsApp durum güncellemeleri için akıllı sıralama iPhone 16 ve 16 Pro maketleri akıllara iPhone X’u getiriyor Microsoft Build 2024 ne zaman, saat kaçta ve nasıl izlenir? DoYourClone (PC) Ücretsiz Lisans Key Galaxy Watch FE sızıntıların ardından nihayet resmileşti Çin, AMD ve Intel işlemcilerine yönelik yeni kısıtlamalar getirdi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır