Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Meet yüz filtreleriyle güzelleşin

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Meet yüz filtreleriyle güzelleşin
Google Meet yüz filtreleriyle güzelleşin

Google Meet, kullanıcılarının çevrimiçi toplantılarda daha iyi görünmeleri için “yüz güzelleştirme” filtreleri sunmaya başlıyor. İlk olarak mobil uygulamada kullanıma sunulan bu özellik, şimdi de Google Meet’in web uygulaması için devreye alınıyor. Kullanıcılar, “hafif” ve “pürüzsüz” olmak üzere iki farklı filtreden birini seçebilir. Google’ın belirttiğine göre hafif filtre, cilt tonunu çok hafif şekilde iyileştirirken, göz altlarını aydınlatma ve göz beyazlarını parlaklaştırma gibi etkiler sunuyor. Pürüzsüz filtre ise bu etkileri biraz daha belirgin hale getiriyor.

Google tarafından sağlanan bir GIF’e göre, sunulan filtreler Snapchat gibi platformlardaki gibi dramatik değişiklikler yapmıyor. Bunun yerine, filtre kullanılmıyormuş gibi doğal bir görünüm sağlayacak şekilde hafif etkiler uyguluyor. Bu dokunuşları uygulamak için Meet’te “Görünüm efektlerini uygula” ayarına gidip, “Portre dokunuşunu” açık veya kapalı duruma getirebilir ve tercih ettiğiniz filtreyi seçebilirsiniz.

Google Meet’in portre dokunuşu özelliği cuma gününden itibaren kullanıma sunuluyor, ancak sadece belirli ücretli planlara sahip kullanıcılar tarafından erişilebilir olacak. Bu planlar arasında Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Starter, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus ve Teaching & Learning Upgrade bulunuyor. Google One ve Google Workspace Individual aboneleri de portre dokunuşlarına erişim sağlayabilecek.

Google, video konferans alanında yüz filtresi gibi özellikleri sunmada biraz geç kaldı. Rakipleri Zoom ve Microsoft Teams gibi platformlar, kullanıcıların görünümlerini daha dramatik şekillerde değiştirebilecekleri özellikleri zaten sunuyor.

Google Meet ile toplantılarınızda fark yaratın

Google Meet’in bu yeni özelliği, kullanıcıların çevrimiçi toplantılar sırasında kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamayı amaçlıyor. Sunulan filtreler, kullanıcıların doğal güzelliklerini ön plana çıkarırken, küçük kusurları nazikçe gizleyebilir. Bu da özellikle profesyonel iş toplantıları sırasında kendine güveni artırabilir. Google’ın bu adımı, pandemi döneminde ve sonrasında artan çevrimiçi toplantı ihtiyacına yanıt olarak görülebilir ve kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmeyi hedefliyor.

Google Meet yüz filtreleriyle güzelleşin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Microsoft Windows ve Surface ekiplerini aynı lidere bağlıyor OpenAI Rockset’i satın aldı ve altyapısını güçlendiriyor LinkedIn yapay zekâ destekli özelliklerini tanıttı Siri iOS 18 ile yeni yapay zeka özellikleri kazanacak Galaxy Z Fold 6 pil kapasitesi ve şarj hızı sızdırıldı Oppo Reno 11F Türkiye’de satışa çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır