Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Logic Pro müzik yapımına yapay zekayı dahil ediyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Logic Pro müzik yapımına yapay zekayı dahil ediyor
Logic Pro müzik yapımına yapay zekayı dahil ediyor

Apple bugün, şarkı yazarlığı, tempo oluşturma, yapımcılık ve miksaj için çığır açıcı profesyonel deneyimler yaşatacak yepyeni iPad için Logic Pro 2 ve Mac için Logic Pro 11’i tanıttı. Yapay zeka destekli yeni Logic Pro, müzik yapımı sürecini geliştiren ve sanatçılara ihtiyaç duydukları anda yardım sağlayan inanılmaz stüdyo asistanı özellikleri sunuyor. Üstelik bunu yaparken sanatçıların yaratıcılıkları üzerinde tam kontrole sahip olmasına imkan veriyor.

Bu özellikler arasında şunlar yer alıyor: Logic Pro’daki popüler Drummer özelliklerine ek olarak yeni Bass Player ve Keyboard Player özelliklerini de içeren Session Players, tekli ses kaydından ayrı bölümler oluşturarak bunlar üzerinde çalışmayı sağlayan Stem Splitter ve parçalara anında bir sıcaklık katabilen ChromaGlow. iPad için Logic Pro 2 ve Mac için Logic Pro 11, 13 Mayıs Pazartesi’den itibaren App Store’da olacak.

“Logic Pro, sanatçılara muhteşem şarkılar yazmaları, bestelemeleri ve bunların miksajını yapmaları için ihtiyaç duydukları her şeyi sunuyor ve en yeni özelliklerimiz bu yaratıcılığa yepyeni bir boyut katıyor,” diyen Apple’ın Uygulamalar İçin Global Ürün Pazarlamadan Sorumlu Direktörü Brent Chiu-Watson sözlerini şöyle sürdürüyor: “Logic Pro’nun yapay zeka destekli yeni güncellemeleri ile iPad, Mac ve M serisi Apple çipin benzersiz performansı bir araya gelerek kreatif profesyonellere sektördeki en iyi müzik yapma deneyimini sunuyor.”

logic pro

Session Players geri bildirime doğrudan yanıt veren yapay zeka destekli, kişiye özel bir müzik grubu sağlayarak kreatiflere çığır açıcı deneyimler yaşatıyor.1 Drummer on yılı aşkın bir süre önce dünyanın ilk üretici müzik sistemlerinden biri olarak tanıtıldığında müzik yapım sektörünü kasıp kavurmuştu. Bugün ise hem klavye geliştirmeleri hem de yeni sanal Bass Player ve Keyboard Player özelliklerinin eklenmesiyle gücüne güç katıyor. Session Players, canlı çalma deneyimini zenginleştirirken, sanatçılara müzik yapımı sürecinin herhangi bir aşamasında kontrolü ellerinde tutma imkanı da tanıyor.

Bass Player, gelişmiş yapay zeka ve ses örnekleme teknolojileri kullanılarak günümüzün en iyi basçılarının katkılarıyla eğitildi. Kullanıcılar sekiz farklı Bass Player arasından seçim yapabildiği gibi kompleksite ve yoğunluk kontrolleri ile performanslarını da yönetebiliyor. Bu sırada geçiş notaları, susturulmuş notalar, hayalet notalar ve eksik ölçü vuruşları için gelişmiş parametrelerden yararlanabiliyorlar. Bass Player, akor dizisine ayak uydurabiliyor veya kullanıcılar yeni bir esinlenme için 100 Bass Player döngüsü arasından seçim yapabiliyor. Chord Track ile bir şarkının akor dizileri belirlenip düzenlenebilirken sanal Bass Player da bu sürece kusursuz bir şekilde eşlik ediyor. Buna ek olarak Studio Bass eklentisi ile kullanıcılar, tümü günümüzün en popüler bas tonları ve türlerinden esinlenilen, akustikten elektroniğe özenle kaydedilmiş altı yeni enstrümana erişim sağlayabiliyor.

Keyboard Player ile kullanıcılar, en iyi stüdyo müzisyenleriyle birlikte tasarlanmış ve çok çeşitli müzik türüne eşlik etmek üzere hazırlanmış dört farklı tarz arasından seçim yapabiliyor. Keyboard Player neredeyse sonsuz sayıda varyasyonla basit blok akorlardan genişletilmiş armonili akor seslendirmeye kadar her şeyi çalabiliyor. Bass Player’da olduğu gibi Chord Track ile de şarkıya akor dizileri eklenip düzenleme yapılabiliyor. Bu sayede Keyboard Player da akışa uyum sağlıyor. Ayrıca Studio Piano eklentisi sayesinde ilave ses şekillendirme seçeneklerinden dilediğini tercih edebilen kullanıcılar üç adet mikrofon pozisyonu, pedal gürültüsü, tuş gürültüsü, ses örneği çıkarma ve sempatik rezonans için ayar yapabiliyor.

logic pro

Çoğu müzisyen, en iyi performanslarını gerçek bir stüdyo ortamının baskısı olmadan sergiliyor. Bu anlar genellikle Sesli Notlar’daki kayıtlarda, eski bir demo kasetinde bulunuyor veya canlı bir performans sırasında kaydediliyor. Yeniden dinlendiğinde bu kayıtların, neredeyse tekrar sergilenmesi mümkün olmayan büyüleyici performanslar olduğu anlaşılabiliyor ve bunlar tarihe karışabiliyor. Artık Stem Splinter ile sanatçılar, herhangi bir ses dosyasından ilham verici anları yeniden düzenleyebiliyor ve miksajı yapılmış ses kayıtlarının neredeyse tamamını Bateri, Bas, Vokal ve diğer enstrümanlar olmak üzere dört ayrı parçaya bölebiliyor.2 Parçaların bileşenlerine ayrılması sayesinde efekt eklemek, araya yeni bölümler katmak veya miksajı değiştirmek kolaylaşıyor. Yapay zeka ve M serisi Apple çip destekli Stem Splitter ışık hızında çalışıyor.

ChromaGlow, dünyanın en prestijli stüdyo donanımlarının bir araya gelerek ürettiği sesi yapay zekadan ve M serisi Apple çiplerin gücünden faydalanarak modelliyor. Kullanıcılar beş farklı doygunluk tarzıyla mükemmel tonu yakalayarak, diledikleri parçaya son derece gerçekçi bir ses sıcaklığı, ses baskınlığı ve ses gücü ekleyebiliyor. Modern temiz sesler, eski zamanların nostaljik sıcaklığı veya zevke göre şekillendirilip uyarlanabilen daha uç tarzlar arasından seçim yapmak da mümkün.

logic pro

Geçen yıl tanıtılan iPad için Logic Pro, kreatifler tarafından hızla benimsendi. Baştan sona dokunmatik özelliğinden faydalanmak üzere tasarlanan Logic Pro, iPad’i akla gelebilecek hemen her enstrümana dönüştürüyor ve iPad’in taşınabilir tasarımı sayesinde, hareket halindeyken eksiksiz bir stüdyo deneyimi yaşatıyor. Apple çipin gücü ve performansıyla müzisyenler çok kanallı karmaşık projeler yapabiliyor, özel yazılımla enstrüman sesleri oluşturabiliyor, tam donanımlı bir profesyonel mikserden yararlanabiliyor ve uygulamanın efekt eklentilerinden oluşan kapsamlı koleksiyonunu keşfedebiliyor.

logic pro

Kullanıcıların hareket halindeyken müzik yapmasını ve stüdyoya geri döndüklerinde projelerini geliştirmeye devam etmesini sağlayan proje rotasyonuyla iPad ve Mac arasında dönüşümlü çalışmak kolaylaşıyor.

Logic Pro müzik yapımına yapay zekayı dahil ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

iOS 18 AirPods için iki önemli yenilik getirebilir Final Cut Pro 2 iPad’de video oluşturma deneyimini dönüştürüyor Samsung’un 10 Temmuz’da beklenen Unpacked’i için yeni sızıntı IObit Uninstaller PRO 13 Key – Ücretsiz Lisans Galaxy Watch FE sızıntıların ardından nihayet resmileşti Yeni yapay zekâ özellikleri tanıtıldı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır