Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Rabbit R1: Gerçekte bir Android uygulamasıymış

Ana Sayfa » Teknoloji » Rabbit R1: Gerçekte bir Android uygulamasıymış
Rabbit R1: Gerçekte bir Android uygulamasıymış

Geçtiğimiz hafta tanıtılan Rabbit R1 AI cihazı, pek çok soruyu beraberinde getirdi ve en önemlisi “Bu neden sadece bir uygulama değil?” sorusunu akla getirdi. Android Authority’den Mishaal Rahman, Rabbit’in launcher APK’sını bir Google Pixel 6A’ya indirerek denedi. Birkaç ayar değişikliği ile uygulamayı Rabbit’in kendi cihazında çalışıyormuş gibi çalıştırdı.

Rabbit R1’in gizemi ve teknik özellikleri

Rahman, R1’in tek donanım düğmesinin yerine ses açma düğmesini kullanarak bir hesap oluşturdu ve sanki 199 dolarlık R1 kullanıyormuş gibi sorular sormaya başladı. Bununla birlikte, uygulamanın R1’in tüm işlevlerini sunmadığı belirtiliyor. Çünkü yazılımın çalıştığı cihazın iki yıl önceki bir orta segment telefon olması, temel işlevsellikte Android tabanlı bir uygulamadan farklı olmadığını gösteriyor.

Rabbit’in kurucusu ve CEO’su Jesse Lyu, bu karakterizasyona katılmıyor. The Verge‘e yaptığı uzun açıklamada, Rabbit R1’in bir Android uygulaması olmadığını belirtti. Lyu’ya göre Rabbit OS, R1 için özelleştirildi ve üçüncü taraf istemcileri desteklemiyor.

R1, Android’in açık kaynaklı yazılımını kullanan tek cihaz değil. Humane’in AI pin’i de aynı yazılım üzerinde çalışıyor. Ancak ilk incelemeler geldikçe dikkatler şu anda R1’e odaklanmış durumda. Rabbit, salı günü, hızlı pil tükenmesi gibi bazı şikayetleri gidermek için ilk yazılım güncellemesini yayınladı. İlk izlenimlere göre bu sorun, güncellemeden sonra daha iyi kontrol altına alınmış görünüyor.

Bununla birlikte, temel sorun, R1’in telefonların var olduğu bir dünyada varlığını haklı çıkaracak kadar faydalı işler yapmaması. Sonuç olarak, bu yapay zeka cihazı sadece bir uygulama olarak akıllı telefonlarda yer alabilirdi.

Rabbit R1: Gerçekte bir Android uygulamasıymış - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Realme GT Neo 6 SE için işlemci doğrulaması geldi Microsoft Build öncesinde yapay zeka duyuruları yapacak Xiaomi 14T Pro sertifika aldı, kamera özellikleri doğrulandı Tipard 4K UHD Converter Key – 1 Yıllık Ücretsiz Lisans Samsung Galaxy Watch 7 üç farklı versiyonla gelecek iPhone SE 4 özellikleri ve çıkış tarihi ile ilgili yeni tahmin

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır