Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

WhatsApp iOS uygulamasına geçiş anahtarı desteği geliyor

Ana Sayfa » Teknoloji » WhatsApp iOS uygulamasına geçiş anahtarı desteği geliyor
WhatsApp iOS uygulamasına geçiş anahtarı desteği geliyor

Meta daha önce Android cihaz sahibi WhatsApp kullanıcılarına sunduğu geçiş anahtarıyla giriş desteğini şimdi de iOS cihaz sahiplerine sunuyor. Şirketten verilen bilgiye göre, özelliğin tüm kullanıcılarına dağıtımı birkaç hafta içinde tamamlanacak.

Geçiş anahtarları, dolandırıcıların kullanıcıları SMS parolalarını paylaşmaya ikna etme riskini azalttığı için daha güvenli bir oturum açma yöntemi olarak görülüyor. Bunun yerine, yüz tanımayı, biyometriyi veya Apple’ın şifre yöneticisinde saklanan bir PIN’i kullanarak bir şifreyi doğrulayarak giriş yapılabiliyor.

Geçiş anahtarları, oturum açmak istediğiniz hizmet tarafından kaydedilen kimlik doğrulama bilgileri ile eşleşen kimlik doğrulama bilgilerini cihazınızda güvenli bir şekilde saklayarak çalışıyor.

WhatsApp iOS uygulamasında geçiş anahtarları nasıl aktive ediliyor?

WhatsApp kullanıcılarının iOS’te geçiş anahtarlarını aktif hâle getirmesi için kullanıcıların önce ayarlara gitmesi ardından da geçiş anahtarları seçeneğine dokunması gerekiyor.

Konuyla ilgili olarak WhatsApp’ın ürün yöneticisi Alice Newton-Rex şu ifadeleri kullandı: “Geçiş anahtarı doğrulaması, WhatsApp’a tekrar giriş yapmayı daha kolay ve daha güvenli hale getirecek. Bunu WhatsApp’ta başlatmaktan ve kullanıcılara ek bir güvenlik katmanı sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

WhatsApp iOS uygulamasına geçiş anahtarı desteği geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Turkcell 30. yaşında “dijital dönüşümde öncülük” hedefliyor Samsung One UI 6.1.1, portre fotoğrafları AI ile iyileştirecek Galaxy S24 Ultra için büyük kamera güncellemesi yolda Huawei Band 9’un beklenen özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı Galaxy S24 Serisi için Relumino Modu artık etkin Huawei Watch Fit 3 satışta, Türkiye fiyatı ve özellikleri burada

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır