Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Play Store uygulamaların öne çıkan yönlerini gösteriyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Play Store uygulamaların öne çıkan yönlerini gösteriyor
Google Play Store uygulamaların öne çıkan yönlerini gösteriyor

Google Play Store için “Uygulamanın Öne Çıkanları” adını taşıyan yapay zeka destekli bir özelliğin test edildiğine dair haberler geçtiğimiz ay gündeme gelmişti. Söz konusu özellik resmen dağıtıma çıkmış gibi görünüyor.

Google’ın en son Sistem Sürümü Notları’nda kullanıcıların Play Store’daki uygulama ve oyunların öne çıkan noktalarını izleyebileceği belirtiliyor. Burada “izlemek” fiili kullanılsa da, uygulamaların öne çıkan noktalarının yazılı olarak aktarıldığı ifade ediliyor. Google söz konusu özelliği geçtiğimiz ay sunucu tarafında test ediyordu.

Göründüğü gibi bu özellik, uygulamanın neyle ilgili olduğuna dair hızlı bir özet sağlamak için uygulamanın temel yönlerini vurguluyor. Bu özellik, kullanıcıya uygulamanın açıklamasını okurken karşılaşabileceğiniz tüyoları keserek kısa bir genel bakış sunmak için kullanılabilir. Bu özet, uygulamanın açıklama sayfasındaki yükle düğmesinin hemen altında dikdörtgen bir kutu içinde gösteriliyor.

Google Play Store için yapay zeka tabanlı başka özellikler de yolda

“Uygulamanın öne çıkanları”, Google’ın Play Store için üzerinde çalıştığı tek yapay zeka özelliği değil. Şirket yapay zeka tarafından oluşturulan bir Sıkça Sorulan Sorular bölümü üstünde de çalışıyor. Ancak bu özellik henüz kullanıma sunulmuş değil.

Google Play Store uygulamaların öne çıkan yönlerini gösteriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Google Gemini Uzantıları Artık Türkiye’de Aktif iPad İçin DaVinci Resolve paneli çıktı Honor X6b tanıtıldı, işte özellikleri Samsung Galaxy Watch 7 üç farklı versiyonla gelecek Realme Narzo 70 ve 70X tanıtıldı, işte özellikleri Galaxy Z Fold 6 ile kamera tasarımı yenilenebilir

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır